Вівторок, 14.05.2024, 03:08

Головна » 2014 » Лютий » 21 » 130-річчя від дня народження Т.Я. Пати 90-річчя від дня народження Ф.С.Панка
130-річчя від дня народження Т.Я. Пати 90-річчя від дня народження Ф.С.Панка

Люди подивляться на мої картини
і зуміють прочитати отут усе моє життя.
Пата Т
      Селянка, трудівниця, неперевершена майстриня, вона черпала сюжети для своїх творів із довколишнього багатоманітного світу. Народні за змістом і художнім трактуванням, своєрідні й яскраві за формою, сповнені щирості, поетичної піднесеності, картини Тетяни Якимівни Пати викликають незвичні, теплі асоціації, притягують до себе. Озираючи з висоти років її  творчий шлях, її життя, щиро захоплюєшся неспокійною вдачею, глибоким, неповторним талантом художниці-чарівниці.
         20 лютого- 130 років тому (1884) у с. Петриківці на Катеринославщині народилася  Пата Тетяна Якимівна  - український майстер народного декоративного розпису та народної декоративної графіки, заслужений майстер народної творчості УРСР .
     21 лютого – 90 років тому (1924 р.) у с. Петриківці на Катеринославщині народився Федір Савич Панко, художник, член Спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України, майстер петриківського        роз пису.
     20 лютого 2014 року працівниками Петриківської районної бібліотеки та Петриківського районного музею етнографії,побуту та народно-прикладного мистецтва було проведено масовий захід «У дзвінких кольорах Петриківки», приурочений 130-річчю від дня народження Т.Я. Пати та 90-річчю від дня народження Ф.С.Панка.
    На захід було запрошено рідних, близьких Т.Я. Пати та Ф.С.Панка, учнів 9 класу Петриківської СШ (класний керівник Решетняк Л.М.),учнівта викладачів ПТУ-79,майстрів петриківського розпису, які вдало продовжують славні традиції фундаторів петриківського розпису.  На заході був і онук Тетяни Якимівни  Кучеренко Анатолій Григорович, який із задоволенням поділився спогадами про свою славетну бабусю.
Присутні почули багато поетичних рядків, присвячених славним ювілярам,щирі слова вдячності та подяки за ті добрі діла, які були зроблені для того,щоб петриківський розпис жив та розвивався.

Переглядів: 674 | Додав: Flash | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2014  »