Петриківська районна бібліотека

Понеділок, 29.04.2024, 09:46

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Проект "Дитяче читання для серця і розуму" | Реєстрація | Вхід

22 березня до бібліотеки залетіли перші радісні весняні ластівки - ми отримали перші п'ять книг в рамках гранту отриманого в конкурсі  «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи». Маленькі читачі чекають нових надходжень! 



17 лютого з дітьми середнього шкільного віку на дитячому абонементі була проведена бесіда «Дивовижне поруч» . Участь приймали шестеро дітей.

Мета: Навчити учнів реально оцінювати екологічну ситуацію; виховувати шанобливе ставлення до всього живого, любов до рідного краю, пробуджувати пізнавальний інтерес, виховувати почуття відповідальності за збереження природи. У бесіді приймали участь 4 дітей.

Протягом лютого місяця експонувалась тематична поличка «Віконце у дитячий світ казок» яка присвячена улюбленому письменнику А.А.Мілну і його книзі «Вінні та його друзі». Адже твір Мілна такий звучний, бадьорий, що від нього робиться радісно. У його казці діти пізнають у героях себе, своїх ровесників, братиків і сестричок, - веселих і засмучених, працьовитих і пустотливих, розумних і гомінливих. 

Так у рамках
проекту «ДИТЯЧЕ ЧИТАННЯ ДЛЯ СЕРЦЯ І РОЗУМУ» районна бібліотека для дітей
ефективно працювала над цільовою програмою « Джерельце » до складу якої входить
екологічний клуб за інтересами «Зернятко».

 Так , 26 січня у районній дитячій бібліотеці на абонементі з дітьми старшого шкільного віку була проведена колективна конференція на тему «Поезія і природа». 

А  вже наприкінці лютого з дітьми третіх класів (12 дітей), було проведено екологічний урок «Буду я природі другом». Змагалися дві команди «Пізнайки» і «Всезнайки». Їхні знання оцінювало журі. Команди активно відповідали на запитання, швидко відгадували загадки про природу. В кінці урока  був підведений підсумок, що кожна дитина на землі повинна надавати допомогу всьому живому, щоб стати добрим захисником і дбайливим господарем рідної природи. 


19 березня у районній дитячій бібліотеці на абонементі з дітьми молодшого шкільного віку пройшла заочна подорож книго – мандрівників «Клубочок». Діти із великим задоволенням мандрували сюжетними лабіринтами найкращих творів українських письменників про хоробрих і полохливих, веселих і сумних, кумедних і страшних, реальних і фантастичних героїв. Серед авторів, із творчістю яких ознайомились це: Тарас Шевченко, Іван Франко, Ліна Костенко, Євген Гуцало, Василь Симоненко, Григір Тютюнник а також Андрій Чайковський, Михайло Стельмах, Олекса Стороженко, Богдан Лепкий, Борис Харчук, Любов Пономаренко, Андрій Малишко та інші. 
Також діти з фантазією і радістю поставилися до завдання зробити своїх улюблених казкових героїв з кольорового паперу.
Участь приймали 5 дітей четвертого класу. 21 березня 2012 року у районній бібліотеці для дітей у відділі абонемент відбулося чергове засідання клубу «Джерельце» на тему «З любов’ю до природи». Діти в ігровій формі віготовляли фігурки з паперу дерев та звірів. Бід час аплікації діти жваво вели бесіду з бібліотекарем та між собою щодо збереження навколишнього середовища, та як треба любити і охороняти тваринний світ. 9 квітня у районній дитячий бібліотеці на абонементі з дітьми старшого віку була екологічна Мандрівка « Чи завжди я природі друг ». Бібліотекар з дітьми обговорювали наслідки науково-технічної революції та про забруднення атмосфери. Також з дітьми була проведена конкурсна програма , яка включала у себе анкетування та екологічні тести. Висновок: майже стовідсотково діти відповіли, що садили дерева та квіти, розчищали русла річок, проводили акції з охорони природи, збирали макулатуру тощо. Як бачимо, учні готові до вирішення проблем, беруть активну участь у покращенні стану довкілля. Творчо вирішують нагальні проблеми. По-господарськи ставляться до навколишнього середовища. Для дітей старшого шкільного віку був проведений урок скорботи «Біль і тривоги Чорнобиля». 7 травня 2012 року на дитячому абонементі відбулася науково_практична конференція «Встанемо на захист природи»,для середнього шкільного віку. Також протягом літніх канікул бібліотекарі абонементу та читального залу, проводили серед дітей анкетування на тему «Людина як частина природи. Взаємозв'язок природи і людини». Висновок: на запитання щодо ставлення до природи , діти майже стовідсотково відповіли, що люблять природу, бо вона є джерелом краси, натхнення, радості, життя. Без природи не було б людини. З природного середовища ми беремо все необхідне для повноцінної життєдіяльності. Та націкавіше було дітям коли вони разам із бібліотекарями вийшли на прогулянку, де провели екологічний урок-гру «У царстві Флори». Яку роль відіграє читання в житті юного покоління? Це питання хвилює не тільки бібліотекарів, а й батьків, освітян та інші зацікавлені соціальні інституції, які з тривогою говорять про те, що діти дедалі менше читають. В Україні набирає темпів процес під назвою "криза читання". Дитяче читання — явище непросте. Це не тільки засіб отримання необхідної інформації, ай середовище спілкування, самопізнання, збагачення знаннями про життя різних людей. Та, як не сумно це констатувати, відсоток "читаючих" дітей зменшується з дня у день. Адже зараз здобути потрібну інформацію можна значно легшими способами; ввімкнувши телевізор або поблукавши сторінками Інтернету.

Форма входу

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 32

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0