Неділя, 28.04.2024, 22:31

Головна » 2017 » Березень » 9 » Незбагненний Апостол або нескорений Прометей
Незбагненний Апостол або нескорений Прометей

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам'яті і з великою любов'ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім'я і у нашого народу — Тарас Шевченко. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос — українську мову. Для кожного з нас ім'я Шевченка є святим.

Так, ім'я цієї людини не забуто. Чи міг коли-небудь його батько, неграмотний кріпак, навіть припустити, що колись його син стане такою знаменитістю? Що навіть через багато років, століть його ім'я будуть вимовляти з повагою та любов'ю? Як писав Іван Франко, "найкращий, найцінніший дар доля дала йому аж по смерті — невмирущу славу і вічно нову насолоду, яку дають його твори мільйонам людських сердець". Із здібного хлопця виріс талановитий поет і художник. Картинами Шевченка пишаються усі країни, та не тільки картинами. Його поезії відкрили українцям двері у незнаний досі світ, дали зрозуміти, що їхня мова незгірша за інші, а навіть навпаки: такої мелодійної, задушевної мови треба ще пошукати. І ось сьогодні ми знову звертаємо погляди до Тараса Шевченка. У Петриківській районній бібліотеці експонується виставка «Незбагненний Апостол або нескорений Прометей», яка розкриває багатство книжкового фонду про митця.Цінність Шевченка виявляється в гідній поклоніння його цільності як митця, так і людської іпостасі.Доля не шкодувала йому страждань, але не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя.Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко.Тож читаймо,вивчаймо і заново перечитуймо його пророчі рядки, навчаймося в нього!

Переглядів: 887 | Додав: Flash | Рейтинг: 0.0/0

«  Березень 2017  »